A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Добротівська гімназія
Кролевецької міської ради

Історія школи

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Історія освіти

У селі Добротове вперше відкрилось однокласне народне училище Кролевецької волості в 1880 році в приміщенні сільської громади.

На утримання училища Кролевецьке земство виділяло 356 рублів. Навчалося 80 хлопчиків і 4 дівчаток. Опікуном була дворянка Булах Ольга Іванівна. Навчала дітей Катерина Іванівна Косинська. Вона мала звання «Сільський учитель», працювала з 20 лютого 1884 року. Заробітна плата складала 240 рублів.

Законовчителем був піп Василь Григорович Гончаров, який працював на посаді з 1 жовтня 1880 року. На утримання виділяли 40 рублів.

Викладалось в училищі: письмо, арифметика у 4-х діях, Закон Божий, співи. Існував хор із 20 чоловік. Заняття проводились у дві зміни.

З 1918 по 1927 рік діяла початкова 4-х класна школа. У 1927 році була побудована нова школа. Ініціатором і організатором будівництва був голова сільської ради Максименко Єгор Романович, який був обраний членом ВЦВК від Кролевецького повіту. Школу будували всією громадою. Допомагали будівництву колгоспи, їх тоді налічувалося в селі 9.

1 вересня 1928 року школа прийняла своїх перших учнів. Та не судилося Максименку Єгору Романовичу відкрити двері у новозбудованій школі, його життя обірвала куля бандитів, коли він повертався із м. Петрограда в рідне село.

Пам’ятником йому залишилася рідна школа. У 1985 році учителі школи встановили пам’ятний знак, на якому викарбуване його ім’я.

А в 1935 році у школі пролунав дзвоник першого випуску учнів-семикласників. Колектив учителів на тай час очолював директор школи Солодовніков Григорій Сидорович. Учителями працювали: Квасникова М. І., Терещенко А. М., Кислюк М. П., Власенко І. К., Сорокоум Е. Ю.

1937 по 1940 рр. очолював колектив Набок М. М. житель села Спаське (Ленінське).

У 1940 році стара земська школа була перенесена на подвір’я сучасної школи. Перед війною у приміщенні старої школи, де сьогодні знаходиться корпус №2, було побудовано дві кімнати, а також будинок для житла вчителів, в якому зараз розміщуються бібліотека, їдальня та майстерня з обробки деревини та заліза.

У 1941 – 1943 рр. село було окуповано німецькими військами. Школа за цей період працювала всього один рік. На шкільному подвір’ї стояли німецькі танки, гармати, автомобілі, а також був цвинтар, де хоронили німецьких солдат, які загинули у боях.

У вересні 1943 року село було визволено 70-ю гвардійською стрілецькою дивізією 60 армії Центрального фронту. Після визволення у школі був госпіталь для радянських військ. У її стінах помер від ран Герой Радянського Союзу гвардії капітан Костенко Антон Миколайович,уродженець Черкаської області Смілянського району ( Про його подвиг розповідається у музеї де присвячено окремо стенд і альбом). Його ім’я носить піонерська дружина нашої школи.

Із 1943 по 1950рр. відсутні відомості про життя школи.

З 1952 по 1959 рр. директором школи працював Ілляшенко Михайло Демидович, учителями: Ілляшенко М. Г., Боровська М.С.,Мосол І. К., Мосол В.

У 1961 році школа реорганізована у восьмирічну. У 1960-1962 рр. очолював педагогічний колектив Ісаєнко Микола Кузьмич. Учителями працювали: Божок В. М., Семка Л. Т., Самусь В. Г., Боровська М. С., Лачок Г.Е., Лачок К. В., Грабовик П.Ф., Булах О.С.

До корпусу №2 було добудовано ще 4 класних кімнати. Зараз там розміщуються 1-4 класи, дошкільний заклад та музей школи. У 1962 році Ісаєнко М. К. був призначений завідуючим Кролевецьким відділом освіти.

З 1962 по 1963 рр. очолював колектив Буймистр Григорій Євдокимович,завучем школи було призначено Божок В.М. Учителями працювали : Боровська М.С., Петрова В.С., Божок А.С., Марченко Н.Г., Федеренко В.І., Тищенко О.О., Лачок К.В., Лачок Г.Е., Еременко А.С., Федеренко М.В., Петрусенко Н.І., Кулага Е. М.

Із 1966 по 1970 рр. директором школи був Оболоник Василь Іванович учитель української мови та літератури. В 1970 році він був призначений завідуючим Кролевеціким РВО.

У 1971 році школи очолив учитель історії Немировець Владлен Григорович , який раніше працював у Ленінський школі.

Свою діяльність як керівника він розпочав із капітального ремонту приміщень. Дахи протікали, пічне опалення не забезпечувало температурного режиму. Електропроводка застаріла, освітлення не відповідало вимогам, штукатурка висипалася. Щоб виконати ці роботи бракувало коштів. На допомогу прийшло правління колгоспу «Вперед» на чолі з головою колгоспу Новохатько Іваном Івановичем. Із його ініціативи були виготовлені кошти для капітального ремонту приміщень школи, на які директор школи завіз із Москви радіатори для водяного опалення, труби, залізо покрівельне.

В 1975 році була проведена велика кількість ремонтних робіт. У основному приміщенні пічне опалення було замінене на водяне, побудована котельня, замінено покрівлю даху. Всі ці роботи виконувалися під час літніх канікул. У ремонті брали участь батьки,вчителі,учні.

У 1975 році, а потім і наступні 8 років школа займала перші місця серед восьмирічних шкіл району з підготовки до нового навчального року. А перехідний червоний прапор був переданий школі назавжди у музей школи.

У 1978 році велика робота була проведена з обладнання навчальних кабінетів зокрема: історії, ТНЗ, хімії, біології, української мови та літератури, фізики, математики,запроваджено кабінетну систему. Завезено меблі з м. Ромни та Селецького деревообробного комбінату. Старі парти були замінені на столи та стільці. Обладнана їдальня на 65 місць.

У 1979 році проведено капітальний ремонт приміщення №2,замінено покрівлю даху, пічне опалення на водяне, побудовано котельню, підшиті фанерою стелі,поклеєні шпалери.

У 1980-83 рр. побудовані веранди до приміщень №1,2. Замінено віконні рами. Класні кімнати обладнані світильниками . Майтерня поповнилася верстатами. Обладнано шкільну бібліотеку.

У 1983-85 рр. розроблена програма благоустрою території школи. Велика увага приділялася впорядкуванню школи, створенню зони відпочинку, та шкільного спортивного комплексу для учнів 1-4, та 5-9 класів.

Посаджені алеї ялинок, туї, каштанів. Облаштовані квітники, клумби. Доріжки викладені тротуарною плиткою. З Ямпільської станції юних натуралістів були завезені і посаджені 80 сортів різноманітних квітів.

Силами учителів: трудового навчання Шкури В. М., математики Кулика О. О., директора школи Немировць В.Г., збудовано альтанку та вїздний знак школи.

Територію школи прикрашає зона відпочинку. Уздовж брукованих доріжок розміщені квітники, паркові лави, декоративні насадження вічнозелених рослин, альтанка, фонтани.

Із 1971 року в різні роки учителями працювали: Петрусенко А.І., Боровська М.С., Лачок Г.Е., Лачок К.В., Жармуханбетова Т. В., Жармуханбетов К.С., Таран В.,Шкура М.А., Титаренко О.В., Шкура О. В., Шуменюк І.І., Шуменюк Н.В., Шестакова О.І., Чернева Н.В.,Макарюк Л.М., Милюшина Н.М., Шишко Г.С.,Сахнюк В.Г., Немировець Н.В., Лявенко В.І., Коваленко В.І., Бабело Н.Ф., Чхун.О.А., Кисіль С.В., Пильтяй М.М. , Белополва В.М., Ступак О.П., Горло Н.І., Ступак О.М.,Кулик В.О., Лавріва В. В. ,Коропець Л.М., Скрут В. І.,Булах О.В.,Курок С. М., Фішер В.М., Фішер Л.М., Бадуліна Т.М., Коропець Ю.В., Кліндух Т.М. ,Калініченко І.І., Полєвой С. Г., Цебрій О.П.,Ступак В.В., Прокопенко А.В., Булах В.Л. , Радченко Л.В., Андреєва І.В., Кожема А.Г.

З 2011 році школу очолила учитель початкових класів Ступак Олена Миколаївна. З 2015 року в.о. директра було назначено Кулика Валентина Олександровича.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора